תזונה בריאה

תזונה בריאה

רבות דובר וככל הנראה עוד ידובר בדבר הדרכים והאפשרויות לאכול בריא ולשמור על תזונה בריאה. מה המשמעות של לאכול בריא? במה זה כרוך, כיצד נכון להתמודד עם המטרה הזו, ואיך עושים את כל זה במינימום השקעה של זמן וכסף? בטוחתני כי בהמשך המאמר כל השאלות הללו תיעננה.

כיצד לאכול בריא להקפיד על תזונה בריאה? ובכן, קיימות מספר דרכים לכך:

  • ההמלצה הראשונה הינה להקפיד על שעה קבועה לאכילה. מרביתנו לא מודעים כלל לחשיבות של נושא זה ועד כמה הוא משמעותי בבואנו להקפיד על תזונה בריאה. הדבר מסייע לגבש הרגלים נכונים לאכילה ומסייע להיכנס למסלול בבואנו לאכול בריא.
  • אלמנט חשוב נוסף הינו ארוחת הבוקר. כדברי הקלישאה, ארוחת בוקר הינה הארוחה הכי חשובה במשך היום, והיא המפתח לאכילה בריאה. רצוי שהיא תהיה עשירה ככל שניתן בחלבונים ובשאר חומרים מזינים.
  • כדאי ומומלץ להקפיד על צריכת ויטמינים אם מחליטים לאכול בריא. הם חלק חשוב מאד מתזונה בריאה עקב העובדה שהם עוזרים למטבוליזם של הגוף. מכיוון שלרוב המזון אותו אנו אוכלים חסרים הויטמינים הנדרשים, כדאי לצרוך אותם באמצעות תוספי תזונה שמספקים את המנה היומית לה זקוק הגוף על מנת לתפקד באופן הרצוי.
  • מעניין לעניין באותו עניין… גם המינרלים משחקים תפקיד חשוב בתזונה הבריאה, והם עוזרים לתפקודו התקין של הגוף. גם במקרה זה צריכת המינרלים במנה הנכונה יכולה להגיע מתוספי תזונה הכוללים את הכמות הנדרשת לגופנו ברמה היומית, של מינרלים.
  • עוד מרכיב שניתן לצורך אותו באמצעות תוספי תזונה הינו חלבונים. החלבון נחוץ מאד לגופנו עקב העובדה שהוא מאפשר צמיחה של הגוף. אם אנו אוכלים אוכל שאין בו די חלבון אנו עוצרים את צמיחת הגוף. תוספי מזון מומלצים בתחום החלבונים הם כאלה שמכילים אבקת חלבון, אותם מוסיפים לתפריט היומי.
  • כמובן שלא ניתן לדלג על פירות, שהינם חלק בלתי נפרד מתזונה בריאה ומההחלטה לאכול בריא. אולם חשוב לשים לב כי בנוסף למינרלים והויטמינים שהפירות מכילים, הם מכילים גם סוכר, מה שאומר שצריך לצרוך פירות בצורה מאוזנת ומוגבלת. לא יותר מ- 3 מנות פרי ליום.

מאילו סוגי מזון מומלץ להימנע?

  • במסגרת ההימנעויות שצריך להקפיד עליהן בבואנו לאכול בריא, מומלץ לכלול את המזון המעובד. מזון מסוג זה אינו מכיל את הויטמינים והמינרלים הדרושים, ולכן עלינו לוותר עליו או לשלב איתו תוספי מזון ובהם מה שנדרש להשלמת התפריט המאוזן.
  • מלח הוא מרכיב שאינו תורם לבריאות הגוף ומי שמעוניין לאכול בריא כדאי שימנע ממנו. הסכנה בצריכה מוגברת של מלח הינה העלאת לחץ הדם וגרימה למחלות שונות.
  • מאכלים מטוגנים מיותרים לחלוטין ומונעים תזונה בריאה. מומלץ להתרחק מהם.

סקרנו אם כך, מה כדאי לאכול על מנת לשמור על תזונה בריאה, ומנגד, עברנו על מספר מרכיבי מזון שכדאי להתרחק מהם. חשוב לגבש תפריט מסודר ומאוזן על מנת להגיע לאכילה בריאה, וחשוב מאד להקפיד עליו. התוצאות לא תאחרנה להגיע.

מה היה לנו עד עכשיו?
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

פרגולה אלומיניום דמוי עץ

פרגולות אלומיניום דמוי עץ

פרגולות מותקנות בדרך כל מעץ, אך פרגולות אלומיניום דמוי עץ הופכות להיות פופולאריות יותר משום שהן מחזיקות מעמד זמן רב ומצריכת מעט מאוד תחזוקה כדי

אטרקציות לימי הולדת

אטרקציות מגניבות לימי הולדת

היום המיוחד בשנה הולך ומתקרב וזה הזמן להתחיל לחשוב איך נחגוג את יום ההולדת ואיזה אטרקציות ופעילויות מגניבות אנחנו רוצים בחגיגה. מספר האפשרויות לא נגמר

סקר קרקע

סקרי קרקע – כל מה שצריך לדעת

סקר המיקום מציג את מיקומם של שיפורי הנכס ביחס לקווי הגבול הנראים של הנכס. בסקר מסוג זה, המודד קובע (או מחלץ) את פינות האתר ויוצר

הדברה

חברה להדברות

הדברה נטו ירוקה תעשיית חברות ההדברה היא ענף מאוד מסורתי ושמרני. חברת ההדברה אחראית על הרחקת מכרסמים, חרקים ומזיקים נוספים. הם מציעים גם טיפול למניעת