ההשפעה של טכנולוגיית ה- EMV על עולם התשלומים

ההשפעה של טכנולוגיית ה-EMV על עולם התשלומים

תהליך ההטמעה של כרטיסי EMV נמשך לא מעט זמן, ובחלק מהמדינות עדיין לא הסתיים, אך במרבית חלקי העולם הם הפכו במהירות לחלק בלתי נפרד מעולם התשלומים.

כיום, ברור לכולם כי כרטיס אשראי EMV פועל לטובת הצרכנים ובתי העסק כאחד.

כדי להבין את השפעת הטכנולוגיה, כדאי לחזור אחורה.

ההיסטוריה של EMV

Europay, Mastercard ו-Visa היו החברות המייסדות של תקן EMV, והן טבעו את השם שלו (על בסיס ראשי התיבות של שמותיהן) בשנת 1993. מאוחר יותר הצטרפו Discover, JCB, UnionPay ואמריקן אקספרס להקמת EMVCo.

הגרסה הראשונה של EMV יצאה בשנת 1994, אם כי לקח כמה שנים עד שהחלה להיות נפוצה ברחבי אירופה. מנפיקים ביבשת החלו לאמץ אותו, כי היה זול יותר מאשר אישור עסקאות בטלפון (בשל תעריפי השיחות הבינלאומיות).

בשנת 2015 החלה גם ארצות הברית לאמץ את התקן ואת הטכנולוגיה, ובאותה השנה נקבע במדינה חוק: עסקים שלא ישתמשו ב-EMV יישאו באחריות על הכחשת עסקאות. החוק הביא לדחיפה משמעותית בהטמעת התקן.

אותו תהליך קרה, בנקודות זמן שונות, גם במדינות אחרות בעולם. בישראל, הוא התרחש בשנת 2020.

כיום, במרבית המדינות כרטיסי EMV הם הסטנדרט.

כיצד פועלת הטכנולוגיה?

כרטיסי EMV מאובטחים יותר מכיוון שהם מכילים שבב, שיכול ליצור קוד ייחודי עבור כל עסקה. כלומר, אם המידע של בעל הכרטיס, לא ניתן לבצע בו עסקאות. עסקאות הכוללות כרטיסי פס מגנטי פחות מאובטחות, מכיוון שכרטיסים אלה מאחסנים מידע סטטי, וזה מקל על זיופים.

ניתן להשתמש בכרטיסי EMV גם לתשלומים ללא מגע, כך שלמעשה הם לא צריכים לצאת מידיהם של הצרכנים בשום שלב.

כרטיסי EMV בטוחים יותר

במסגרת עסקאות באמצעות כרטיסי פס מגנטי, קופאים היו צריכים להסתכל על הכרטיס ועל החתימה כדי לאמת רכישה.

השבב בכרטיסי ה-EMV מספק אבטחה חזקה יותר, באמצעות אלגוריתם מתחום הקריפטו, המצפין באופן ייחודי את הנתונים בכל פעם מחדש. במקום חתימה, נדרשת הקשת קוד סודי (עד סכום מסוים) או הסרת האבטחה בטלפון הנייד אם משלמים איתו.

כרטיסי EMV מספקים אישור כפול במהלך עסקאות, באמצעות הכרטיסים עצמם וה-PIN של הלקוחות. במצבים של רכישות ללא כרטיס, (בטלפון או באינטרנט) האבטחה מעט בעייתית יותר, ולכן יש שלל פתרונות שמרחיבים את פעולת ה-EMV ומגנים על בתי העסק ועל בעלי הכרטיסים מפני הונאות.

בעזרת מערכת תשלומים מאובטחת, ביצוע עסקאות פחות מסוכן לעסקים. מנגד, הלקוחות לא צריכים לחשוש מפני רמאים.

כרטיסי EMV חכמים יותר

מעבר לשיפור ברמת האבטחה – זו הייתה המטרה המקורית של מפתחי התקן – הטכנולוגיה גם מאפשרת עסקאות חכמות יותר. מחקרים מראים שעסקאות עם כרטיס אשראי EMV מהירות בכ-53% מעסקאות עם כרטיס אשראי בעלי פס מגנטי, ומהירות בכ-63% משימוש במזומן.

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

יתרונות השימוש בכיריים גז 4 להבות

בבחינת התכונות של כיריים גז עם 4 להבות, פוסט זה יעמיק ביתרונות של מכשירים אלה במטבח. עם התמקדות בדגמים של Midea, נדגיש את התכונות הייחודיות

איך להתחיל עם בחורה

איך להתחיל עם בחורה אז רבים ממכם הגברים לא יודעים להתחיל עם בחורות כמו שצריך לכן רשמתי מאמר שיעשה לכם סדר בנושא. התחלת קשר עם

אוכל רוסי מעניין

פוסט זה בבלוג לוקח אתכם למסע קולינרי בנוף העצום והמגוון של המטבח הרוסי. הוא בוחן את המאכלים הייחודיים והמעניינים שיש לרוסיה להציע, מהמנות העיקריות הדשנות