אוכל

מזון הוא כל חומר [1] הנצרך כדי לספק תמיכה תזונתית לגוף. מזון, חומר המורכב בעיקר מחלבונים, פחמימות, שומנים וחומרי תזונה אחרים המשמשים בגוף לתמיכה בצמיחה ובתהליכי חיים, ולאנרגיה. מזון דיאטטי או מזון דיאטטי מתייחס לכל מזון או משקה שנוסח מחדש להפחתת שומן, פחמימות, שנאה/היצמדות לסוכר כדי להפוך אותו לחלק מתוכנית הרזיה או דיאטה.

מזון בריאות

הוא מזון המשווק להשפעה על בריאות האדם החורגת מהתזונה הבריאה הרגילה הנדרשת לתזונה אנושית. מזון החלל מציב דרישות מיוחדות למתן תזונה מאוזנת לאנשים העובדים בחלל, תוך קל ובטוח לאחסון, הכנה וצריכה בסביבה נטולת המשקל ומלאת הציוד של חלליות מאוישות. דרישות תזונה בריאה יכולות להיענות על ידי מגוון של מזונות מהצומח והחי, אם כי מקור לא מן החי לויטמין B12 נדרש עבור אלה שאוכלים בתזונה טבעונית. יש תרבויות ואנשים שאינם צורכים בשר או מוצרים מן החי מסיבות תרבותיות, תזונתיות, רפואיות, אתיות או אידיאולוגיות.

ממשלות מצרים ניהלו את אספקת המזון במשך 5,000 שנה

למידע על השיטות המשמשות להכנת מזון גולמי לבישול, אכילה או אחסון, ראה אחסון מזון. זרעי ירקות הם מקור מזון טוב לבעלי חיים, כולל בני אדם, מכיוון שהם מכילים את חומרי הזנה הדרושים לצמיחה ראשונית של צמחים, כולל שומנים בריאים רבים כגון שומני אומגה. רוסיה ורוסיה, בעלת ברית של בלארוס, הן או היו יצואניות גדולות של דשנים, שמדינות אחרות מייצרות מזון משתמשות בהן לגידול יבולים.

FAO עוזר להבטיח ביטחון תזונתי על ידי פיתוח דרכים ברות קיימא לגידול מזון בעתיד

ומציל מיליוני אנשים מרעב. FAO תומך בממשלות ובשותפים בפיתוח המדיניות והתכניות הנכונות להפסקת הרעב, השגת ביטחון תזונתי וקידום חקלאות בת קיימא עבור מיליוני אנשים ברחבי העולם. FAO פועלת לשיפור הבריאות העירונית, איכות המים ולחשוב מחדש על מערכות מזון עירוניות כדי לסייע במניעת ההשפעות השליליות של הגברת העיור. היכן שהרעב מאיים, הקהילה הבינלאומית יכולה להציל חיים.

ההתמודדות עם עליית מחירי המזון שתביא המלחמה לאוקראינה לא תהיה קלה

עליית מחירי המזון תגרום ללחץ ולעומס על מאות מיליוני אנשים ברחבי העולם. המהפך ישפיע על כל צרכני המזון על פני כדור הארץ, גם אלה שחיים במדינות בטוחות למזון כמו ארצות הברית. משבר מזון מחריד עוד יותר מתמודד עם אפגניסטן תחת שליטי הטליבאן החדשים שלה.

העולם שלנו בר קיימא אפילו יותר מהדור הקודם

במיוחד כשזה מגיע לאוכל. המשימה של USDA היא לשפר את הביטחון התזונתי ולהפחית את הרעב על ידי מתן לילדים ולאנשים בעלי הכנסה נמוכה אוכל, תזונה בריאה וחינוך לתזונה באופן שתומך בחקלאות בארה"ב ומעורר אמון ציבורי.

תוכנית HRA לסיוע במזון חירום (EFAP) מממנת יותר מ-500 מטבחים קהילתיים וחנויות מזון ברחבי העיר

אם אתה צריך אוכל, אתה יכול לקבל עזרה היום במזווה של ניו יורק (לבישול ביתי) או במטבח קהילתי (לארוחות חמות). בשנת 2021, סוכנויות סיוע בינלאומיות סיפקו סיוע מזון בעין או במזומן ל-13 מיליון תימנים. לפני מלחמת אוקראינה, תקציב הסיוע של תוכנית המזון של האו"ם לתימן היה 2 מיליארד דולר, והשנה הוא 2 מיליארד דולר.

משנת 2000 עד 2018

ייצור המזון באזורים שמדרום לסהרה גדל פי שניים מהר יותר מ-1980 עד 1999. על פי מחקר משנת 2021, הפריחה נבעה מעליית מחירי המזון, במיוחד בתקופת השיא מ-2021. 2006 עד 2013. מחירים גבוהים יותר לצרכני מזון פירושם הכנסה גבוהה יותר ליצרני המזון.

מתכונים טיפוסיים מורכבים לרוב מארוחות חד-פעמיות גדולות שבהן אוכלים חתיכות של בשר וירקות שונים במרק מלוח עם לחם או מצרך אחר.

מה היה לנו עד עכשיו?

קטגוריות נוספות באתר

צור קשר

מעוניין לפרסם אצלנו? מלאו את הפרטים ונחזור אליכם בתוך זמן קצר

5/5

מאמרים נוספים בתחום

מאמרים אחרונים באתר

טרנדים

מאמרים פופולריים אחרונים

טיפים ועצות לעיצוב מטבח ב 2024

כשאנחנו נכנסים לשנת 2024, מגמות עיצוב מטבחים מתפתחות כדי ליצור חללים שהם לא רק אזורי בישול אלא אזורים נעימים שמקרבים משפחות יחד. פוסט זה בבלוג

מגשי פרלינים – מתנה טעימה ומרשימה

פרלינים הם קלאסיקה של שוקולד, והם פופולריים כמתנה בכל אירוע מגשי פרלינים הם דרך נפלאה להציג את המתנה שלכם בצורה אלגנטית ומרשימה.   מגשי פרלינים

עוגיות מרוקאיות לחינה

עוגיות מרוקאיות לחינה הן מאפה מסורתי של המטבח המרוקאי, העשויות מבצק עשיר ומתובל, ומגיעות במגוון צורות וגדלים. העוגיות הן בעלות טעם עשיר ומתקתק, והן נחשבות